top of page

Minust

Anchor 1
Andrei Korobeinik

Andrei Korobeinik on sündinud 5. novembril 1980. aastal Pärnus. Olles päris lihtsast perest, püüdis ta juba lapsest peale luua endale ise lisavõimalusi nii hobide kui tuleviku tarbeks. 

Aastatel 1987. kuni 1998. õppis ta Pärnu 3. keskkoolis (hilisem Pärnu Vene Gümnaasium). Kooliajal tekkis ja süvenes huvi kirjanduse vastu. Andrei oli Pärnu Lasteraamatukogu alaline külaline, talle lubati võtta kaasa 5-6 raamatut korraga. Samuti püüdis pere alati raamatute ostmiseks võimalusi leida – isegi kui selleks oli vahel vaja kilode kaupa vanapaberit korjata.

 

Tänaseks on Andrei Pärnu kodus olevad raamatud kasvanud koguks, kus on umbes kolm tuhat teost. Paljud sel ajal loetud autorid on tema lemmikud tänaseni – Kurt Vonnegut, vennad Strugatskid, Ken Kesey teosega „Lendas üle käopesa“, George Orwell-i "1984" ja paljud teised.

Kooliajal osales Andrei paljudel olümpiaadidel. Kui Pärnu maakonnas sai ta esikohti nii matemaatikas, keemias, füüsikas, ajaloos kui emakeeles, siis vabariigi tasemel tulid esikolmiku-kohad vaid reaalainetes. Kooli lõpetas ta hõbemedaliga, olles oma lennu sajast õpilasest parim. Tunnistusel olid ainult viied – peale käitumise.

Andrei huvid ei ole piirdunud ainult lugemisega. Viimastel kooliaastatel tegeles ta Tatjana Jaansoni juhendamisel akadeemilise sõudmisega. Ehkki olümpiakoondise koht jäi kaugele, andis sõudmine siiski hindamatuid kogemusi. „Tipptegijatega ühes paadis istumine sunnib enda arendamisel andma maksimumi ja õpetab, kuidas leida kaaslastega kooskõla“, selgitab ta ise. Suvevaheaegadel Pärnu Kalakombinaadis teenitud rahaga aga alustas Andrei õpinguid ülikoolis.

 

Andrei Korobeinik
Andrei Korobeinik, Heldur Meerits, Ivar Siimar

1998. aastal astus ta Tartu Ülikooli matemaatika teaduskonda. Ülikool andis suurepärase kogemuse, õpetades suurelt mõtlema ja tuues palju sõpru, kes on jäänud tänaseni. Õpingute kõrvalt hakkas ta tegelema ka veebisaitide ja rakenduste programmeerimisega, õppides programmeerimist omal käel juurde. Klientide seas olid suuremad Eesti pangad, Päästeamet, CV Online ja teised tuntud firmad. Samal ajal proovis ta käivitada ka esimesi iseseisvaid internetiprojekte. Ehkki neid ei saatnud majanduslik edu, andsid protsessid võimaluse juurde õppida ja praktilisi kogemusi omandada.

2000. aastal võttis Andrei vastu pakkumise asuda tehnilise juhi kohale rahvusvahelises internetifirmas. Seal veedetud pooltteist aastat peab Andrei kogemuse mõttes kõige väärtuslikumaks tööetapiks oma elus. Tulemustele orienteeritud meeskonnatöö õpetas hindama motivatsiooni, eesmärkide ja distsipliini suhet mitte ainult töös, vaid ka elus. Siiski jäi alles unistus ka omaenda edukast ärist. Ettevõtja elu tundus põnevam ja võimalus hommikuti kauem magada ahvatlevam. Täna tunnistab ta, et kui esimene arvamus pidas paika, siis kergema töögraafiku lootusest tuli loobuda üsna kiiresti.

2002. aasta märtsi lõpuks omandas lõpliku vormi Rate.ee idee. Andrei võttis seda äri tõsisemalt - ta lõpetas tööandjaga lepingu, kulutas aprilli viimase nädala programmeerimisele ja 1. mail käivitas Rate.ee algse versiooni. 2002. aasta lõpuks oli Rate.ee juba populaarseim keskkond Eesti internetis, mujal maailmas hakkasid samal ajal ilmuma sarnase põhiidee veebikeskkonnad. Rate.ee-d juhtis Andrei 6 aastat. Sellesse intensiivsesse aega mahtus firma kiire kasv, enamusosaluse müük EMT-le, mitukümmend koostööprojekti, palju reklaamiauhindu, konverentse ning mis peamine – teatud roll ligi kolmandiku eesti elanikkonna eludes. 

Viimastel aastatel on Andrei tegelenud investeerimisega internetisektorisse. Mitu aastat on ta kuulunud ka saatekonkursi „Ajujaht“ zhüriisse, et aidata kaasa uute põnevate ideede leidmisele ning ettevõtlikkuse propageerimisele. Mitu aastat on Andrei teinud raadiosaadet Restart Kuku raadios. Aastatel 2011-2016 oli ta Eesti Maleliidu president ja käivitas Eestis koolimale projekti. 2008. aastal sai Andrei parima rahvusvahelise loomemajanduse ettevõtja tiitli.

Foto-S141019-163_edited.jpg
Andrei Korobeinik

Vaba aega veedab Andrei enda kahe tütrega, loeb, reisib ning mängib mälumänge. Ta on saanud parima mängija tiitli nii Eesti kui ka Vene telemängudes. Tema sõnade järgi on mälumängude kõige põnevam osa just meeskondlik arutelu - tegemist on küll mänguga, kuid see annab palju häid ideid ka teiste eluvaldkondade jaoks.

 

Andrei oli valitud XII Riigikokku, mandaadi sai ta Pärnumaalt kus kandideeris Reformierakonna nimekirjas. Andrei oli põhiseaduskomisjoni liige, tema peamisteks teemadeks oli IT-teemad, privaatsus ning kodakondsuspoliitika. Avatud andmete seaduse eest on Andrei saanud parima seaduse auhinna 2012. aastal. Vahepeal ei ole ta Riigikokku kandideerinud, küll aga juhtis ta aastatel 2014-2017 Pärnu linna volikogu. 

bottom of page